Metal-Nose

Metal-Nose

Beekstraat 1 - B-2640 Mortsel - Belgium

HATESPHERE: Serpent Smiles And Killer Eyes


Cover

Release

Style

HATESPHERE: Serpent Smiles And Killer Eyes 2007-04-30 thrash / death metal
Label
Steamhammer / www.spv.de / CNR
Website
www.hatesphere.com
Contact
-
Playing Time Cat. N°
40:51 SPV 80001107
Review by / Translated by Rating
Vera 8/10
english Review
Ik ben hem de laatste jaren al tegengekomen op talrijke platen: de Deense zanger met de schorre kraai stem Jacob Bredahl die ook nog zijn eigen studio heeft. De voornaamste band waar hij zijn ei in kwijt kan is Hatesphere en deze mannen zijn nu toe aan hun vijfde volledige studioalbum dat de lange titel ‘Serpent Smiles And Killer Eyes’ meekreeg. Hatesphere riep bij mij meteen een beeld op van moshpits en rigoureuze brulpartijen, maar op plaat lijkt dit alles behoorlijk mee te vallen. De aan hardcore verwante  death/thrash metal van de band kent namelijk een aantal technisch hoogstaande verrassingen die ik niet meteen verwacht had.

Dit album zou meer groove bevatten dan de voorgangers en dan voel ik me maar wat gelukkig dat ik juist dit nieuwe product ter bespreking aangeboden kreeg en niet de nog brutalere voorgangers. Deze muziek heeft zijn eigen charme, dat ligt ‘m aan de meeslepende riffs, grooves en wervelende gitaarpartijen. Zo was ik erg gecharmeerd door het solowerk in ‘Feeding The Demons’ en het atmosferische stuk met gesproken flarden tekst in ‘Damned Below Judas’. De grootste kick zit in de vette gitaarklank, de productie van Tue Madsen zit hier mogelijk weer tussen. Aangezien Bredahl een druk baasje is, is dit album grotendeels op de tourbus geschreven. Je zou vrezen voor een haastklus, maar zo klinkt het gelukkig niet. ‘Serpent Smiles And Killer Eyes’ werd grotendeels opgenomen in Jacob Bredahl’s Smart ‘n’ Hard studio, maar de band verkaste voor de drumpartijen naar Tommy Hansen’s Jailhouse Studio. Ze wisten waar ze mee bezig waren want de vette riffs en heldere gitaarklank draagt bij aan het welslagen van dit hakkende album.

Meestal zingt Jacob met een licht hardcore randje, maar hij waagt zich met succes ook aan lage grunts (‘The Slain’ dat ook mooi gitaarwerk inhoudt) of enigmatische gesproken tekstfragmenten. Mijn favoriet is de slepende afsluiter ‘Absolution’ en het intense ‘Drinking With The King Of Dead’ dat buiten zijn mid tempo groove ook enige bijna southern rock momenten heeft (en dat uit Denemarken!). Wie uit de bol wil gaan heeft nou net aan deze fragmenten geen zak en kan ik al de andere nummers aanraden. Wie een beetje doorluistert kan hier genoeg afwisseling en fraaie momenten in ontdekken. In het genre is Hatesphere absoluut een topper.

Musicians

Jacob “J” Bredahl: vocals
Peter “Pepe” Lyse Hansen: guitars
Henrik “Heinz” Jacobsen: guitars
Mikael Ehlert Hansen: bass
Anders Gyldenohr: drums

Tracklist

Lies And Deceit (3:16)
The Slain (5:12)
Damned Below Judas (4:39)
Drinking With The King Of Dead (5:30)
Forever War (4:44)
Feeding The Demons (4:27)
Floating (2:56)
Let Them Hate (5:20)
Absolution (4:47)

Discography
 

Website in order to promote heavy-metal & hard-rock to a broader audience in Flanders but also in the entire world. No part from this website may be used in any other publication whether in print or on the world wide web without the editor's consent - all material is exclusive to Metal-Nose and copyright protected.

Last updated: 06/05/2007 .
All rights reserved. Copyright © Metal-Nose 20/05/2004.
www.metal-nose.org
Metal-Nose