Short List

Reviews, Interviews & Concertreviews
Metal-Nose
2021 / 2020 / 2019 / 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007

Gebeurtenissen deze maand: 1

MaDiWoDoVriZatZon





12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31





dinsdag 06 september 2011
YES: Fly From Here



Release: 2011-07-01
Style: progressive, symphonic rock
Label: www.frontiers.it / Rough Trade Benelux
Website: www.yesworld.com
Country: U.K. / Canada
Playing Time: 47:34
Cat. N°: FR CD 520
Review by: Vera
Translated by: Vera
Rating: 8,5/10


English:


Nederlands:

Yes, pioniers van het symfonische rock genre, zijn terug met een nieuw studioalbum ‘Fly From Here’, het eerste in tien jaar tijd (het orkestrale ‘Magnification’ was de voorganger). Welke bezetting treffen we aan op dit labeldebuut voor Frontiers? De terugkeer van The Buggles! Trevor Horn heeft het album geproduceerd en Geoff Downes blijkt ingelijfd als vaste toetsenist, terwijl Oliver Wakeman een onduidelijke gastrol toebedeeld krijgt. Dit betekent – samen met oudgedienden Steve Howe (gitaar), Chris Squire (bas) en drummer Alan White – zo goed als een terugkeer naar de bezetting van ‘Drama’. Sterker nog, de zesdelige suite die het album opent en waarnaar het album genoemd is, werd geschreven door Trevor Horn en Geoff Downes! Belangrijk is natuurlijk ook dat dit het eerste album met de Canadese zanger Benoit David is, maar zijn stem doet geen afbreuk aan het Yes geluid, integendeel. Zonder een kopie te zijn van Jon Anderson’s typische stem, zal geen enkele fan verbleken bij het horen van zijn prestatie op ‘Fly From Here’.

De terugkeer van Downes en Horn geeft het Yes materiaal een luchtiger tintje. Passages waar je moet doorbijten als progressieve rockfan zijn er amper. Toch is ‘Fly From Here’ een sterk album. De mammoetcompositie – waar we meteen 24 minuten zoet mee zijn – is een muzikale reis waar heel wat te genieten valt. Introverte pianostukjes, zware riffs en een beetje ruimtelijk mysterie wanneer Benoit werkelijk prachtig aanvangt met zingen in het tweede deel. De zweverigheid van een Pink Floyd komt ook aan bod, met dat unieke gitaargeluid van Steve Howe. De invloed van The Buggles vinden we in speelse melodieën (deel 4), terwijl men ook nog even de bocht ingaat met onrustige prog patronen. Dit kan al niet meer stuk. ‘The Man You Always Wanted Me To Be’ klinkt er zelfs nogal bezadigd door, maar mooi gitaarspel blijft een constante. Ingetogen en semi-akoestisch zet men de muzikale reis verder in ‘Life On A Film Set’ en ‘Hour Of Need’. Howe mag zich een virtuoos uitvoerder van klassiek gitaarspel tonen in ‘Solitaire’, waarna men nog even wat extra dynamiek stopt in afsluiter ‘Into The Storm’. Na een tournee met Styx, komt Yes in het najaar terug naar Europa. Dit nieuwe materiaal is meer dan sterk genoeg om naast de oudere klassiekers gespeeld te worden en dat na een carrière van meer dan 40 jaar! Yes!


Tracklist:

Fly From Here – Overture (1:53)
Fly From Here pt 1 – We Can Fly (6:00)
Fly From Here pt 2 – Sad Night At The Airfield (6:41)
Fly From Here pt 3 – Madman At The Screens (5:16)
Fly From Here pt 4 – Bumpy Ride (2:15)
Fly From Here pt 5 – We Can Fly Reprise (1:44)
The Man You Always Wanted Me To Be (5:07)
Life On A Film Set (5:01)
Hour Of Need (3:07)
Solitaire (3:30)
Into The Storm (6:54)

Musicians:

Benoît David: lead vocals
Steve Howe: guitars, vocals
Chris Squire: bass, vocals
Geoff Downes: keyboards
Alan White: drums

Guest appearances:

Oliver Wakeman: add. keyboards on Fly From Here pt 1-5, Hour Of Need
Luis Jardim: percussion
Trevor Horn: add. backing vocals & keyboards
Gerard Johnson: piano on ‘The Man You Always Wanted Me To Be’




Geplaatst door Vera op dinsdag 06 september 2011 - 11:54:58
Reageren is uitgeschakeld

Nieuwscategorieën

 
Banners

 

 

Welkom

Inlognaam:

Wachtwoord:


Vergeet me niet

[ ]
[ ]
[ ]
Cd & Dvd Reviews

01. CD reviews 2021
NEGURA BUNGET: Zau
With respect for the late Negru!
01. CD reviews 2021
THE TEA PARTY: Blood Moon Rising
Exceptional A class as usual!
01. CD reviews 2021
AEPHANEMER: A Dream Of Wilderness
A seminal self-willed band...
01. CD reviews 2021
DER WEG EINER FREIHEIT: Noktvrn
Simply brilliant, their best album so far!
01. CD reviews 2021
SWALLOW THE SUN: Moonflowers
A world of grief and beauty...
Taal



Zoeken Metal-Nose

Date / Time

 
Verwijs naar ons

Verwijs naar ons
Website in order to promote heavy-metal & hard-rock to a broader audience in Flanders but also in the entire world.
No part from this website may be used in any other publication whether in print or on the world wide web without the editor's consent.
All material is exclusive to Metal-Nose and copyright protected. All rights reserved. Copyright © Metal-Nose 20/05/2004. - www.metal-nose.org