JOLLY: The Audio Guide To Happiness (Part II)
English:
Nederlands: Het lot van het Amerikaanse Jolly lijkt altijd wel verbonden met natuurkrachten die roet in het eten gooien. Toen wij hen in 2010 voor het eerst live zagen – support Riverside – vertelden ze over de problemen met het vliegverkeer na de uitbarsting van de IJslandse vulkaan. Nu, drie jaar later, hebben ze het tweede deel van hun auditieve creatie ‘The Audio Guide To Happiness’ pas kunnen opnemen nadat fans hen financieel geholpen hadden. De orkaan Sandy verwoestte immers heel het hebben en houden van drummer Louis Abramson en daar hoorde ook hun repetitiehok en studiomateriaal bij. Dit album is er dus gekomen dankzij het doorzettingsvermogen van deze vier vrienden uit New York.
Het is niet al kommer en kwel echter. Gelukkig. De band kreeg lof van Mike Portnoy en mocht openen voor diens band Flying Colors en onlangs konden we hen terug aan het werk zien tijdens de recente Riverside tournee. De pientere jongelingen lanceerden het idee om binaire tonen te gebruiken om de luisteraar in een staat van gelukzaligheid te brengen door muziek. Dit lijkt me een leuke gadget om in gedachten te houden, maar als kritische luisteraar ook niet meer dan dat. Het past wel degelijk bij het lichtjes arty-farty karakter van band en muziek. Op dit tweede deel richten zij zich niet alleen op progressieve rock fans, maar lonken evenzeer naar postrock met harde stukken en gitaarmuren die zowaar uitwaaierend zijn.
Zoals duidelijk mogen wezen is dit het vervolg op het twee jaar geleden verschenen ‘The Audio Guide To Happiness (Part I)’. Het album opent dan ook met een nasale melding dat je beter eerst naar het eerste deel luistert. Maar dan toont de band zijn ware gelaat in ‘Firewell’ met raggende rock, vervormde stem en een kwiek gebruld refrein. Hier zit pit in, al vinden we ook lieve, verzachtende koortjes tussen de stevige riffs. Dat ‘smooth’ karakter komt al meer aan bod tijdens het verhalende ‘You Against The World’ waarmee de band een connectie tussen luisteraar en muzikant pleegt te scheppen. Een goedgetimede passage met reggaeritmes en uitwaaierende klanken houdt onze aandacht vast. Dat zal in de volgende songs echter niet altijd het geval zijn. De omfloerste emozang dreigt een beetje zeurderig te worden en de songs zijn niet altijd even beklijvend. Met ‘Guidance Four’ kondigt de steriele vrouwenstem de voltrekking van superieure gelukzaligheid aan door de muziek en worden we in ‘Lucky’ getrakteerd op een speels melodietje en springerige ritmes. ‘While We slept In Burning Shades’ richt zich op een mainstream publiek. Het wordt pas terug interessant door een mooie gitaarsolo tijdens ‘Despite The Shell’ en het trage, omfloerst gezongen ‘As Heard On Tape’. Net zoals bij concerten weet Jolly soms mijn aandacht te trekken, maar gaat een deel van de songs ook het ene oor in en het andere uit. Dat de band echter een persoonlijke draai aan progressiviteit wenst te vinden spreekt in hun voordeel.
Tracklist:
Guidance Three (1:44) Firewell (6:43) You Against The World (5:11) Aqualand And The 7 Suns (4:07) Dust Nation Bleak (5:10) Golden Divide (5:46) Guidance Four (1:01) Lucky (2:38) While We Slept In Burning Shades (5:17) Despite The Shell (6:43) As Heard On Tape (5:34) The Grand Utopia (6:19)
| Musicians:
Anadale: vocals, guitars Joe Reilly: keyboards Anthony Rondinone: bass Louis Abramson: drums
|
Geplaatst door Vera op donderdag 28 maart 2013 - 12:23:58
Reageren is uitgeschakeld
|