Short List

Reviews, Interviews & Concertreviews
Metal-Nose
2021 / 2020 / 2019 / 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007

Geen gebeurtenissen deze maand.

MaDiWoDoVriZatZon






1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031




vrijdag 25 oktober 2013
VENGEANCE: Piece Of Cake



Release: 2013-10-28
Style: bluesy hardrock / heavy metal
Label: Steamhammer / www.spv.de / www.pettingzoo.nl
Website: www.vengeanceonline.nl
Facebook: www.myspace.com/vengeancebackinthering
Country: Holland
Playing Time: 44:57
Cat. N°:
Review by: Vera
Translated by: Vera
Rating: 8/10


English:


Nederlands:

Vengeance maakte reeds naam in de jaren tachtig en heeft turbulente tijden gekend. Ze hadden succes, maar kregen ook rake klappen. Ze zijn sinds 2006 aan een geslaagde reünie bezig, maar het lot nam twee muzikanten van hen weg. Vandaar dat zanger Leon Goewie zich op de voorganger ’Crystal Eye’ – verschenen in februari 2012 – liet omringen door de muzikanten uit de AC/DC cover band Chris Slade Steel Circle. De doortastende zanger heeft nu een nieuwe band rond zich verzameld en daarin vervangt Timo Somers, de zoon van de in 2011 overleden Jan Somers, zijn vader. Hij doet dat met verve, in een meer bluesy stijl, maar met eerbied voor het Vengeance geluid. Dat blijft immers traditionele hardrock/heavy metal op oude leest geschoeid, maar gebracht met gevoel en kennis van zaken.

‘Piece Of Cake’ heeft een groter bluesgehalte dan voorheen, waarbij men het gevoel meer laat spreken en dat gaat hen goed af. Dat neemt niet weg dat er nog genoeg positieve rocktracks te vinden zijn. Opener ‘World Arena’ is daar al een goed voorbeeld van. Het creëert een arenagevoel om de rockparty op gang te trekken. De ruwe strot van Goewie en een knappe gitaarsolo zetten de toon. ‘Tears From The Moon’ bouwt langzaam op met aanstekelijke riffs en krijgt later door de smeuïge zang een zwoel Whitesnake tintje. Het strakke ‘Raintime’ is weer lichtjes anders gezongen. Leon Goewie stelt zijn stem echt in dienst van de sfeer van elke song. Ook wanneer dit in de stuwende rock van ‘Sandman’ vrij schreeuwerig is. Gary Moore plays the blues is niet veraf in ‘Back To Square One’, terwijl de zang – van sensueel naar hoge gillen – duidelijk geïnspireerd is door Robert Plant (Led Zeppelin). Ook in het titelnummer komt de zang daar in de buurt, al schemert het spelen in een AC/DC cover band ook meermaals door. De gitaarsolo’s hebben in elke song een ware functie en voegen een meerwaarde toe, ook al is de muziek van Vengeance zodanig op de rockerfenis van vroeger geënt dat ze natuurlijk weinig vernieuwend zijn. Dat hoeft ook niet, dit is gewoon lekker. Met het langere en mediumtempo ‘Goodbye Mother Sky’ als toetje. Het album klinkt vet. De productie werd gedaan door Michael Voss en de band zelf in de Duitse Greven (KidPool studio). Met Voss’ band, Mad Max, doet Vengeance een tournee in november.


Tracklist:

World Arena (4:39)
Tears From The Moon (3:40)
Raintime Preload (0:36)
Raintime (3:31)
Sandman (5:08)
Back To Square One (4:54)
Headquake (3:44)
Train (5:07)
Mirrors (3:15)
Piece Of Cake (3:27)
Goodbye Mother Sky (6:30)

Musicians:

Leon Goewie: vocals
Timo Somers: guitars
Leon Sibum: guitars
Barend Courbois: bass
Hans in ‘t Zandt: drums




Geplaatst door Vera op vrijdag 25 oktober 2013 - 14:04:27
Reageren is uitgeschakeld

Nieuwscategorieën

 
Banners

 

 

Welkom

Inlognaam:

Wachtwoord:


Vergeet me niet

[ ]
[ ]
[ ]
Cd & Dvd Reviews

01. CD reviews 2021
NEGURA BUNGET: Zau
With respect for the late Negru!
01. CD reviews 2021
THE TEA PARTY: Blood Moon Rising
Exceptional A class as usual!
01. CD reviews 2021
AEPHANEMER: A Dream Of Wilderness
A seminal self-willed band...
01. CD reviews 2021
DER WEG EINER FREIHEIT: Noktvrn
Simply brilliant, their best album so far!
01. CD reviews 2021
SWALLOW THE SUN: Moonflowers
A world of grief and beauty...
Taal



Zoeken Metal-Nose

Date / Time

 
Verwijs naar ons

Verwijs naar ons
Website in order to promote heavy-metal & hard-rock to a broader audience in Flanders but also in the entire world.
No part from this website may be used in any other publication whether in print or on the world wide web without the editor's consent.
All material is exclusive to Metal-Nose and copyright protected. All rights reserved. Copyright © Metal-Nose 20/05/2004. - www.metal-nose.org