|
ZODIAC: Road Tapes Volume I
English:
Nederlands: Met de heerlijke ontdekking van Nocturnalia’s ’Above Below Within’ nog vers in het geheugen is dit de geknipte moment om verder in de vintage bluesrock te duiken met een live album van het voortreffelijke Zodiac. De Duitse band van Long Distance Calling drummer Janosch Rathmer en schitterende zanger en lead gitarist Nick van Delft vond na drie hooggewaardeerde studioalbums de tijd rijp voor een live registratie. Opnamen werden gemaakt op verschillende locaties in Duitsland tijdens hun intense shows.
Na onze lovende recensies over het studiowerk is het een no brainer dat de essentie van deze band – live spelen – hier nog meer uit de verf komt. Het viertal gaat swingend van start met het recente ‘Swinging On The Run’ en presenteert ons vervolgens een set waarin kortere toegankelijke songs als ‘Holding On’, het oudere ‘A Bit Of Devil’ en het wilde ‘Diamond Shoes’ worden afgewisseld met lange tracks waarin alle registers open getrokken worden. Neil Young’s ‘Cortez The Killer’ mag je dan misschien nog beschouwen als een prachtige uitvoering van een onsterfelijk nummer, ook in het eigen werk schittert de band. ‘Rock Bottom Blues’ bijvoorbeeld weet te begeesteren met zwevend orgel en bluesy gitaarsolo’s, het begin van ‘A Penny And A Dead Horse’ doet me aan de capriolen van Rory Gallagher denken, terwijl de doorrookte stem van Nick soms de gitzwarte weemoed van Mark Lanegan benadert. De zware riffs van ‘Moonshine’ staan als een huis. Als afsluiter van een uur en een kwartier integere muziek is ‘Coming Home’ de spreekwoordelijke kers op de taart van een live document van een GROTE band!
Tracklist:
Swinging On The Run (6:21) Free (7:02) Holding On (4:27) Cortez The Killer (9:06) A Bit Of Devil (4:39) Rock Bottom Blues (9:48) Diamond Shoes (5:14) A Penny And A Dead Horse (6:50) Moonshine (5:52) Coming Home (15:23)
| Musicians:
Nick van Delft: vocals, lead guitar Stephan Gall: rhythm guitar Ruben Claro: bass, organ Janosch Rathmer: drums, percussion
|
Geplaatst door Vera op donderdag 25 juni 2015 - 10:16:53
Reageren is uitgeschakeld
|