ARCHON ANGEL: Fallen
English:
Nederlands: Opnamesessies met een uitgebreide cast kunnen wel eens een klik veroorzaken tussen bepaalde gastmuzikanten, terwijl ze elkaar daarvoor enkel van naam kenden. Dat gebeurde bijvoorbeeld tijdens het studiowerk voor Timo Tolkki’s Avalon’s ‘Return To Eden’ album. Een nieuwe samenwerking tussen gitarist/producer Aldo Lonobile (Secret Sphere) en de vroegere Savatage en Circle II Circle zanger Zak Stevens lonkte aan de horizon. Ze opperden hun idee aan Frontiers en dit werd op groot enthousiasme onthaald.
De vroegere muzikanten van Savatage zijn meestal erg actief gebleven in de muziekbusiness (denk maar aan Trans-Siberian Orchestra), maar de muziek die Savatage maakte op albums als ‘Edge Of Thorns’, ‘Gutter Ballet’ of ‘Handful Of Rain’ leek toch voorgoed verleden tijd. Tot nu, want net die sound wou men op dit eerste Archon Angel album ‘Fallen’ terug nieuw leven inblazen. Aldo en Zak werden hierbij geholpen in het schrijfproces door Simone Mularoni en Alessandro Del Vecchio, twee zeer vertrouwde namen waar we op kunnen rekenen. We waren uiterst benieuwd!
En het begint meteen met kippenvel. Dat piano intro! Die stem! ‘Fallen’ is een gebald gezongen start, uitgevoerd met gevoel, maar krachtig. De weemoedige tekst over vergankelijkheid doet de rest en de scheurende gitaarsolo maakt de Savatage erfenis compleet. Spijtig genoeg blijkt het springerige ‘The Serpent’ een klasse minder te zijn. Overladen met onrustige symfonische arrangementen mis ik de klik. Zak Stevens heeft nog altijd een formidabele stem en dat maakt de volgende songs, zoals het lekker rockende ‘Rise’ en het van enige canonzang voorziene ‘Under The Spell’ een plezier om naar te luisteren. Bovendien leveren de muzikanten rond hem een feilloze prestatie, voorzien van een knallende productie. De bombast van Savatage is aanwezig, luister maar naar het strakke, uptempo ‘Twilight’ of ‘Hit The Wall’. In dat laatste nummer, net als in ‘Who’s In The Mirror’ verdient het inventieve drumwerk extra aandacht. Elke song is voorzien van prachtige gitaarsolo’s. Meesterlijk gezongen is de ballade ‘Brought To The Edeg’ (tokkelende gitaren en strijkers) en als afsluiter hebben we nog een langere, epische track ‘Return Of The Storm’ waarin alle elementen – ook vocale hoogstandjes – aan bod komen. Savatage fans kunnen dit met een gerust hart kopen, al komen tijden van vroeger nimmer terug.
Tracklist:
Fallen (4:25) The Serpent (4:47) Rise (4:27) Under The Spell (5:10) Twilight (5:48) Faces Of Innocence (5:02) Hit The Wall (3:33) Who’s In The Mirror (4:53) Brought To The Edge (4:28) Return Of The Storm (7:24)
| Musicians:
Zak Stevens: vocals Aldo Lonobile: guitars Yves Campion: bass Marco Lazzarini: drums
Guest:
Antonio Agate: keyboards & piano
|
Geplaatst door Vera op maandag 06 april 2020 - 19:56:37
Reageren is uitgeschakeld
|